Druhy vína

V našej vinohradníckej rodine sa venujeme pestovaniu prevažne bieleho hrozna, ktorá má historickú tradíciu v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Pestujeme moderné odrody ako Chardonnay, Muškát moravský, Tramín červený a z odrôd červeného vína v našej pivnici nájdete Frankovku modrú či Dunaj. 

Biele vína

Biele víno je obľúbené pre svoju ľahkosť, sviežosť a príjemný ovocný charakter. Je perfektnou voľbou pre horúce letné dni alebo vynikajúce stolovanie. Niektoré druhy bieleho vína, napríklad Chardonnay, Sauvignon Blanc a Riesling, sa tešia veľkej obľube po celom svete. O iných ste doposiaľ možno ani nepočuli. Ktoré z nich sa oplatí ochutnať?
biele-vina

Druhy bieleho vína

Červené vína

Pri výbere červeného vína narazíte na oslnivú škálu klasických odrôd hrozna aj cuvée, ktoré si vás získajú svojou plnou a výraznou chuťou. Červené vína v sebe ukrývajú zemité, korenisté aj ovocné tóny, ktoré výborne doplnia každé jedlo. Preskúmajte komplexné chute odrôd hrozna, z ktorých červené víno vyrábame.

Druhy červeného vína

vino-cervene-brigant

Ružové vína

Ružové víno môže byť vyrobené takmer z akéhokoľvek druhu modrého viniča, rozmanitosť má preto dvere otvorené. Pestrej palete chutí dominuje červené ovocie, citrusy a korenie. Za svoju popularitu vďačí aj príjemnej kvetovej aróme a lákavej ružovej farbe. Ochutnajte svieže a ľahké ružové víno z nášho vinárstva.

ruzove-vina

Druhy ružového vína

Perlivé a šumivé vína

Jemne sýtené vína sú neodmysliteľnou súčasťou každého slávnostného stola. Perlivé vína sa vyrábajú viacerými spôsobmi a z mnohých odrôd, od ktorých sa odvíja aj ich chuť. Majú nižšiu koncentráciu alkoholu a prinášajú dokonalé osvieženie počas letných dní. Vychutnajte si ľahké, jemne aromatické víno frizzante.

Frizzante