Naše biele víno

Biele vína v našej ponuke vyrábame z tradičných slovenských odrôd viniča. Podľa vašej osobnej preferencie si môžete vybrať medzi rôznymi druhmi suchého, polosuchého, polosladkého alebo sladkého bieleho vína.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc je biele víno, ktoré za svoju popularitu vďačí vinárom v Bordeaux a údolí Loiry vo Francúzsku. Patrí medzi najrozšírenejšie odrody na svete, vďaka čomu má širokú škálu senzorických vlastností. Sauvignon Blanc sa významne líši od ostatných bielych vín, predovšetkým vďaka herbálnym arómam ako paprika, jalapeňo, egreš a tráva. Tradične sa podáva s kozím syrom Crottin de Chavignol.
Rizling vlašský biele víno polosuché 2019

Rizling vlašský

Rizling vlašský je odroda bieleho vína široko pestovaná po celej východnej a strednej Európe. Vyznačuje sa neutrálnou chuťou, čo z neho robí všestranný a dobre kombinovateľný nápoj. Rizling vlašský má vyšší obsah kyselín, často s jemným odrodovým buketom a vôňou pripomínajúcou horké mandle. Charakteristický je aj svojou sítejšou žlto-zelenou farbou. Suchý Rizling vlašský sa dobre hodí k studeným predjedlám, k zeleninovým jedlám a polievkam, ale aj k bielym syrom.
Muškát moravský biele víno polosuché 2020

Muškát moravský

Muškát moravský je biela odroda viniča, ktorá sa rozšírila najmä na Morave a Slovensku. Vína z odrody Muškát moravský sú žltozelenej farby, harmonické, s výrazným muškátovým buketom a chuťou. Toto populárne biele víno je známe svojou nádhernou a nezameniteľnou arómou čerstvého hrozna. Páruje sa s dezertmi, krevetami, zeleninovými šalátmi a syrom gorgonzola.
Rizling vlašský biele víno polosuché 2018

Pinot Gris

Pinot Gris je ušľachtilá biela muštová odroda z Alsaska vo Francúzsku, u nás známa aj ako Rulandské šedé. Jeho svieže citrusové tóny a mineralita vytvárajú osviežujúce víno, ktoré sa skvelo kombinuje s ľahkými jedlami. Pinot Gris nemusí vyzrievať, fľaša je ihneď pripravená na pitie. Neskorý zber Pinot Gris je vhodné kombinovať so šunkou, sušenými paradajkami, grilovanými rybami či teľacím mäsom.
Chardonnay biele víno suché 2019 Brigant

Chardonnay

Chardonnay je najobľúbenejšia zo všetkých odrôd bieleho hrozna. Ako jedna z troch hlavných burgundských odrôd sa používa na výrobu pravého francúzskeho šampanského. Ide o senzoricky vyvážené a plné víno s príjemnou ovocnou arómou a sviežou chuťou po marhuliach a tropických plodoch. Chardonnay je suché biele víno jasnej žltozelenej farby. Víno je harmonické, ovocné, v chladnejších lokalitách s vôňou po zelených jablkách s prímesou agátu.

Odrody bieleho vína

Biele víno výborne osvieži počas horúceho popoludnia a spríjemní každý večer v spoločnosti priateľov. Na výrobu bieleho vína sa používajú biele muštové odrody. Práve odroda bieleho vína má najväčší vplyv na charakter a kvalitu vína. Druhy vína vyrobené z rozličných odrôd hrozna sa líšia svojou chuťou, arómou aj farebným odtieňom. Pozrime sa na najznámejšie druhy bieleho vína, ktoré vyrábame vo vinárstve BRIGANT.

0
Odrôd
0
Fliaš vína ročne
0
Medzinárodné ocenenia

Vybrané druhy vín

Ochutnajte naše vína

Ochutnajte víno z hrozna dopestovaného v našich viniciach. V ponuke vinárstva BRIGANT nájdete kvalitné odrodové vína s chráneným označením pôvodu a harmonické asembláže. Naše vína dosahujú vynikajúce úspechy, a to nielen medzi našimi priateľmi a zákazníkmi, ale aj na medzinárodných vinárskych súťažiach.