Naše ružové víno

Ružové víno môže byť vyrobené takmer z akéhokoľvek druhu modrého viniča, rozmanitosť má preto dvere otvorené. Pestrej palete chutí ružového vína dominuje červené ovocie, citrusy a korenie. Ochutnajte svieže a ľahké ružové víno z nášho vinárstva.
Zweigeltrebe polosladké víno 2020

Zweigeltrebe Rosé

Odroda Zweigeltrebe pochádza z Rakúska, využíva sa na výrobu červených i ružových vín. Môžete ju poznať aj pod názvom Zweigelt. Ružové víno Zweigeltrebe Rosé má atraktívnu malinovú farbu a jemnú, nevtieravú vôňu. Vo vôni prevláda ovocné zložka, zreteľná je predovšetkým vôňa višní, prípadne im príbuzného bobuľového ovocia. Vína vyrobené zo Zweigeltrebe sa odporúča servírovať najmä k mäsitým pokrmom a výdatným syrom, výborne chutia aj v kombinácii s cestovinami.

Ružové vína

Kvalitné ružové vína sú výbornou voľbou na leto. Svojou ovocnou vôňou a intenzívnou jahodovou chuťou dokáže ulahodiť aj tým, ktorí preferujú jemné a osviežujúce nápoje. Ružové víno sa vyrába z modrých hroznových odrôd, rovnako ako červené vína, a to metódou krátkeho naležania rmutu. Tým sa do vína uvoľní iba časť červeného farbiva zo šupiek. Ružové víno nie je vhodné na archiváciu, zato si z neho môžete pripraviť rad osviežujúcich letných koktailov. Aké druhy ružového vína vyrábame v našom vinárstve?
0
Odroda
0
Fliaš vína ročne
0
Medzinárodné ocenenia

Vybrané druhy vín

Ochutnajte naše vína

Ochutnajte víno z hrozna dopestovaného v našich viniciach. V ponuke vinárstva BRIGANT nájdete kvalitné odrodové vína s chráneným označením pôvodu a harmonické asembláže. Naše vína dosahujú vynikajúce úspechy, a to nielen medzi našimi priateľmi a zákazníkmi, ale aj na medzinárodných vinárskych súťažiach.