Naše vinice

Starostlivosť o naše vinice inšpiruje dlhoročná zásada, že kvalitné vína môžu pochádzať iba z vynikajúcich viníc. Rodinnému vinohradu venujeme veľkú pozornosť, za čo sa nám každý rok odvďačí bohatou a zdravou úrodou.

Vinohrady

Náš vinohrad sa rozprestiera na slnečných svahoch v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Hrozno pestujeme v Seneckom rajóne, v obci Čataj. Prírodné pomery príznačné pre túto oblasť zanechávajú stopu v každej fľaši vína. Hrozno v našich vinohradoch dozrieva pri miernych teplotách a výdatnej vlhkosti.

Pri výrobe vína spolupracujeme aj s vinohradníkmi z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Po ručnom zbere a šetrnom spracovaní sa z hrozna stáva poctivé víno plné v chuti, sviežosti i delikátnej kyslosti.

Vinárstvo BRIGANT

Naše vinárstvo na nachádza v malebnej vinárskej dedinke Čataj. Rodinnú tradíciu zachovávame nielen overenými postupmi pri výrobe, ale aj zveľaďovaním vinárskeho domu našich prarodičov. V našich priestoroch nájdete degustačnú miestnosť s príjemnou, historickou atmosférou a rozsiahle vínne pivnice. Radi vás privítame v našom vinárstve.

0
vinohradnícke hony
0
árov pôdy
0
kilogramov úrody ročne

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Pôda

Ľahká, hlinito-piesočnatá

Hospodárenie

Šetrná, ekologická starostlivosť o vinohrad

Odrody

Pálava, Tramín červený, Veltlínske zelené

Pestovanie hrozna

Juhozápadné svahy Malých Karpát predstavujú skutočnú klenotnicu vinohradníctva na Slovensku. Odrodovú skladbu nášho vinohradu sme prispôsobili charakteru pôdy aj klimatickým podmienkam. Kvalitné víno by sme nemohli vyrábať bez súhry človeka a prírody, ktorá je základom našej práce.

Pôda

Hrozno pestujeme na ľahších, hlinito-piesočnatých až kamenistých pôdach, substrát tvoria náplavové kužele malokarpatských potokov a riek.

Klíma

Podnebie je mierne, charakteristické sú výrazné rozdiely medzi teplotou cez deň a v noci, ktoré v čase vegetácie dosahujú až 15 °C.

Hrozno

Odrodová skladba nášho vinohradu pozostáva z 25 árov odrody Pálava, 20 árov odrody Tramín červený a 15 árov odrody Veltlínske zelené.

Ochutnajte naše vína

Ochutnajte víno z hrozna dopestovaného v našich viniciach. V ponuke vinárstva BRIGANT nájdete kvalitné odrodové vína s chráneným označením pôvodu a harmonické asembláže. Naše vína dosahujú vynikajúce úspechy, a to nielen medzi našimi priateľmi a zákazníkmi, ale aj na medzinárodných vinárskych súťažiach.