Príbeh nášho vinárstva

Tradícia vinohradníctva a vinárstva v našej rodine trvá už štyri generácie. Práve preto je výroba vína neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Učili sme sa od skúsenejších a postupne svoju záľubu premenili na úspešný rodinný podnik, ktorého príbeh radi predstavíme aj vám.

História vinárstva

Pod vedením nášho otca a s pomocou starších bratov sme dokázali zrealizovať náš spoločný sen. Začali sme sa cielene venovať štúdiu ampelografie, ampelológie a enológie. Neustálym získavaním vedomostí si zdokonaľujeme aj naše degustačné schopnosti, čo sa odráža na kvalite a oceneniach našich vín.

Skúsenosti predchádzajúcich generácií sme obohatili o moderné postupy a rozhodli sa pokračovať v našom sne, v budovaní poctivého rodinného vinárstva.

Naše vinice

Kladieme dôraz na vysokú kvalitu, nie kvantitu, a snažíme sa zachovávať integritu pestovaných odrôd. Postupne sme rozšírili našu výrobu a obohatili ponuku vín z odrôd pochádzajúcich z Malých Karpát a južného Slovenska.

Vinárstvo BRIGANT je symbolom tvrdej práce, zachovanej tradície a súdržnosti jednej, rozrastajúcej sa rodiny vinárov. V našich priestoroch, dýchajúcich príjemnou atmosférou a rodinnou tradíciou, vám ponúkame nezabudnuteľný degustačný zážitok.

O nás

Naša história sa začala písať v roku 2014, keď sme sa rozhodli založiť vinárstvo postavené na pevných základoch nášho otca, deda a pradeda. Začali sme vyrábať víno z hrozna dopestovaného vo vlastných vinohradoch, spod Malých Karpát a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.

Zamerali sme sa na muštové odrody viniča, ktoré majú na Slovensku bohatú tradíciu a dobre sa im v našich podmienkach darí. Pôda aj podnebie Malých Karpát im dodáva jedinečný charakter, ktorý sa snažíme zdokonaliť svojou prácou. Výrobe vína sa venujeme vo vinohradníckej obci Čataj.

Galéria

Nahliadnite do našich rozsiahlych vinohradov, výrobných priestorov plných najnovšej technológie, historických pivníc a degustačných priestorov. Priestory nášho vinárstva sa nachádzajú v pôvodnom dome našich prarodičov. Radi vás tu privítame na riadenej ochutnávke vína alebo podujatiach, ktoré organizujeme celoročne.