Frizzante

Jemne sýtené vína sú neodmysliteľnou súčasťou každého slávnostného stola. Perlivé vína sa vyrábajú viacerými spôsobmi a z mnohých odrôd, od ktorých sa odvíja aj ich chuť. Vychutnajte si ľahké, jemne aromatické víno frizzante. Máte radi bublinky? Frizzante označuje jemne perlivé víno s nižším obsahom oxidu uhličitého, ktorý podporuje ovocnú chuť a sviežosť vína. Základom je vždy tiché odrodové víno, ktoré určuje vôňu a chuť. Perlivé víno Frizzante sa servíruje rovnako ako šampanské, pri teplote 6 až 8 °C. Tento ľahký nápoj má zvyčajne nižší obsah alkoholu a obľúbený je prevažne v letných dňoch, ako prípitok počas osláv alebo nápoj k čerstvému ovociu a šalátom.

Vybrané druhy vína

0
Odroda
0
Fliaš vína ročne
0
Medzinárodné ocenenia

Šumivé víno Brizzante

V našej ponuke nájdete perlivé víno Brizzante, suché biele sýtené víno. Brizzante je charakteristické sviežou ovocnou vôňou a chuťou čierneho bobuľového ovocia. Toto zlatožlté jemné víno je vyrobené z hrozna zo slovenska, z malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Biele perlivé víno Brizzante je vhodné na kombináciu s rizotom, sladkovodnými rybami, hydinou a šalátmi.

Ochutnajte naše vína

Ochutnajte víno z hrozna dopestovaného v našich viniciach. V ponuke vinárstva BRIGANT nájdete kvalitné odrodové vína s chráneným označením pôvodu a harmonické asembláže. Naše vína dosahujú vynikajúce úspechy, a to nielen medzi našimi priateľmi a zákazníkmi, ale aj na medzinárodných vinárskych súťažiach.