Prémiové vína z kolekcie Vinárov archív - Vinárstvo Brigant

Zrkadlo vinára a doby – edícia Vinárov archív

Vinárov archív

Výnimočná edícia Vinárov archív spája biele a červené vína BRIGANT tej najlepšej kvality. Každé z nich je jedinečné svojim charakterom, no všetky sú vyrobené s rovnakou pozornosťou. Kvalita je pre nás prvoradá. V kolekcii Vinárov archív vám prinášame šesticu prémiových ročníkov v limitovanom počte.

Vína z tejto edície boli ocenené na domácich aj zahraničných súťažiach. Hrozno na výrobu vín BRIGANT pochádza výlučne zo slovenských vinohradov. Ručný zber a prísna selekcia je zárukou toho najlepšieho. čo úroda priniesla. Prinášame vám to najlepšie z našich pivníc, exkluzívne archívne víno pre skutočných fajnšmekrov.

Chardonnay Barrique 2018

Suché biele víno Chardonnay Barrique sa zrodilo v hlinito-piesočnatej pôde a 14 dní dozrievalo v Barrique sudoch. Spojenie sladkých bobúľ hrozna a dubového dreva prináša plnú arómu. Vo vôni cítime jemnú vanilku a vlašský orech. Chuť je svieža, na jazyku sa mieša lahodná marhuľa a chuť pražených kávových zŕn. Víno má nízky obsah histamínu. Limitovaná edícia 500 fliaš.

Frankovka modrá 2018

Frankovka modrá prináša plnú chuť a výraznú arómu, ktorá ulahodí všetkým milovníkom červeného vína. Víno si zachováva svoj odrodový charakter, prekvapí ovocnou aromatikou ostružín s jemným dotykom višne. Šťavnatá chuť je doplnená jemnými tónmi višní v horkej čokoláde, ale aj korenistosťou tabakových listov a chilli. Víno získalo zlatú medailu na súťaži Fajnkošt Budmerice 2020. Limitovaná edícia 100 fliaš.

Pálava 2019

Chuti suchého bieleho vína Pálava dominuje jemná korenistosť typická pre túto odrodu, muškátové i vanilkové tóny. Harmóniu chutí výrazne podčiarkne zvyškový cukor a harmonický obsah kyselín. Pálava je skvelý výber pre každého, kto hľadá vysoko kvalitné víno plné odrodového buketu a vyváženej chuti. Víno má nízky obsah histamínu. Limitovaná edícia 300 fliaš.

Pálava
Pálava je plné, harmonické, korenisté víno s výraznou arómou.

Rizling rýnsky KRYO 2018

Prémiové biele polosuché víno Rizling rýnsky KRYO má príznačnú, výraznú arómu s tónmi marhúľ a príjemnú medovo-korenistú chuť. Procesom kryomacerácie sa stáva ešte aromatickejším, v každom pohári rozohrá široké spektrom vôní a intenzívnych farebných odtieňov. Víno je výrazné, ovocne plné, so šťavnatými kyselinami a ovocne nasladlou dochuťou. Limitovaná edícia 300 fliaš.

Rizling vlašský 2018

Polosuché biele víno Rizling vlašský je charakteristické jemnou vôňou lúčnych kvetov, ktorú v závere dopĺňa sviežosť citrónovej trávy. Víno je typicky odrodové, svieže a s mierne zvýšeným obsahom kyselín. Lahodná citrusová chuť je vyvážená jemným zvyškovým cukrom. Má bohatú štruktúru a šťavnatosť, na jazyku jemne cítiť triesloviny. Limitovaná edícia 100 fliaš.

Chardonnay 2018

Chuť bieleho suchého vína Chardonnay je plná, dominuje jej sladkosť dozretej vinohradníckej broskyňa doplnená sviežosťou kyselín. Iskrivo zlatožltý odtieň vína napovedá o výraznejšej, sviežej chuti. Víno je vhodné na archiváciu až po dobu desiatich rokov, no rozhodne nič nepokazíte, ak víno otvoríte už ako trojročné. Limitovaná edícia 200 fliaš.

Set Vinárov archív v darčekovom balení

Degustáciu prémiových vín BRIGANT si môžete vychutnať v pohodlí vášho domova. Vínny set Vinárov archív obsahuje 6 fliaš v darčekovom balení: Chardonnay Barrique 2018, Frankovka modrá 2018, Pálava 2019, Rizling Rýnsky KRYO 2018, Rizling vlašský 2018 a Chardonnay 2018. Vína z tejto edície sú vyrobené v limitovanom počte. Sú plne harmonické a vhodné na okamžité podávania aj dlhšiu archiváciu.